Баня без грубки, як село без церкви. Саме піч нагріває воду і створює приємне тепло, а іноді й жар, який опалює. Однак гарна піч і багато дров – це ще не все, потрібно зберегти тепло у топці. Матеріал для обкладання лазні потрібен тільки з низькою теплопровідністю.

Найчастіше для лазні використовують шамотну цеглу. І це дійсно ідеальний варіант, тому що матеріал добре затримує тепло в топці, протистоїть високій вологості, стійкий до утворення грибка й цвілі. Важливо тільки виконати якісну кладку, і використовувати високоякісний цементний розчин.

Інструменти для роботи

Скільки Вам знадобиться цегли і розчину? Все залежить від того, якого розміру металева піч. Чим вона більша, тим більше знадобиться будматеріалів і розчину.

Коли Ви розрахували потрібну кількість будматеріалів і залили фундамент, приготуйтеся до кладки стін. А для цього Вам потрібно заздалегідь підготувати інструменти:

  • Кельма.
  • Рівень.
  • Кірка.
  • Металевий куточок.

Для обкладання печі підійдуть 3 типи цегли:

  • Одинарна 250х120х65 мм.
  • Полуторна 250х120х88 мм.
  • Подвійна 250х120х138 мм.

Як обкласти піч цеглою

Завжди починайте з кутів. Кладіть цеглу на суміш глини й цементу. Цей матеріал прекрасно підійде саме для обкладання печі, так як затримує в ній тепло, як і сама цегла. Крім того, глина та цемент стійкі до високих температур.

Простежте, щоб консистенція розчину була рівномірною, і в ній не було грудочок. Перемішуйте його до тих пір, поки він не досягне потрібної консистенції. Що значить “потрібної”? Перевірити це досить легко. Візьміть трохи розчину в руку, і постарайтеся долонями зліпити з нього довгий пластичний джгутик. Чим м’якший і пластичніший цей джгутик, тим краще. Він не повинен тріскатися і розсипатися, але й не повинен розпадатися на окремі липкі шматочки. Чому ми робимо такий акцент на консистенції цементного розчину? Справа в тому, що тільки при певній структурі він легко витримує перепади температури і серйозний нагрів.

Коли Ви поклали цеглу по кутах печі, викладіть перший ряд. За такою ж простою технологією викладайте всю піч. Зверніть увагу, що другий ряд повинен бути з повітряними зазорами. Вони повинні мати товщину в півцеглини. Не потрібно робити багато зазорів – досить по два на кожну стінку.